8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Алгоритм дій при стягненні аліментів, якщо боржник проживає на территорії ДНР, ЛНР, АР Крим

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Алгоритм дій при стягненні аліментів, якщо боржник проживає на территорії ДНР, ЛНР, АР Крим

Переїзд на тимчасово окуповану територію боржника зі сплати аліментів — це справжня проблема, на вирішення якої доведеться витратити чимало часу. Але зрушення є, тому пропоную одну таку історію з моєї практики.

ЯК БАТЬКО СТАВ БОРЖНИКОМ

Моя клієнтка вийшла заміж і в шлюбі народився син. Після п’ятирічного подружнього життя чоловік вирішив піти з сім’ї, але обіцяв надавати матеріальну допомогу на утримання дитини.

Протягом року чоловік інколи зустрічався з сином та перераховував грошові кошти на картку клієнтки. Потім з невідомих причин зустрічі з дитиною припинив, матеріальну допомогу не надсилав.

Клієнтка намагалась з ним зв’язатись та дізнатись про причину ігнорування батьківських обов’язків, але його телефон не відповідав. Вона розшукала його через соціальні мережі і він сухо повідомив, що виписався з квартири і виїхав на постійне місце проживання на тимчасово окуповану територію в Донецьк. Згодом повідомив, що придбав квартиру та зареєструвався в ній і зазначив адресу, додавши, щоб привозила сина в гості. Після даного повідомлення на всі інші прохання щодо коштів на утримання сина він перестав відповідати.

ПРОБЛЕМА З ВИЇЗДОМ ДИТИНИ ЗА КОРДОН

Моя клієнтка залишилась з дитиню і була обмежна в коштах на його утримання, а також в праві виїзду з дитиною за кордон. Це її дуже засмучувало, адже її мати працювали в Італії і жінка раз на рік її відвідувала. У зв’язку з втратою спілкування з батьком, син був обмежений у виїзді за кордон без його нотаріальної згоди.

Щоб владнати всі юридичні питання щодо матеріального утримання сина та виїжджати з дитиною за кордон, клієнтка вимушена була звернутись до суду за місцем своєї реєстрації з позовною заявою про стягнення аліментів. Суд її позов задовольнив та видав виконавчий лист про стягнення аліментів в розмірі 1/4 частини. Але після отримання виконавчого листа виникло питання: до якого відділу виконавчої служби його пред’являти на подальше примусове виконання? Нагадаю, що боржник виписався з квартири на території України і зареєстрований в Донецьку на тимчасово окупованій території.

ЯК ЗАБОРОНИТИ БОРЖНИКУ ВИЇЖДЖАТИ ЗА КОРДОН ТА КЕРУВАТИ АВТОМОБІЛЕМ

Отже, якщо ваш боржник проживає в Україні, тоді все просто — ви пред’являєте виконавчий лист у виконавчу службу за місцем його реєстрації, роботи або фактичного перебування, чи за місцем знаходження його майна. Але якщо боржник проживає на тимчасово окупованій території, то необхідно запастись терпінням і приготуватись до тривалого етапу переписки та співробітництва з виконавчою службою.

Для початку через офіційний сайт Міністерства Юстиції України та шляхом дзвінків на гарячу урядову лінію 1545 треба встановити, до якого відділу виконавчої служби на на підконтрольній теірторії України передані повноваження виконувати рішення суду шодо боржника який проживає на території Донецьк.

В результаті пошуків ми встановили, що в нашому випадку необхідно звернутись до виконавчої служби Торецька Донецької області.Встановили адресу відділу та направили заяву про прийняття виконавчого документу на примусове виконання (до даної заяви необхідно долучити оригінал виконавчого листа, копію паспорта ідентифікаційного коду та довідку з банківськими реквізитами). Розуміючи, що виконання буде тривалим, перед відправкою зняли копії з усього пакету документів і направили рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Саме провадження було відкрито вчасно. Але протягом 4 місяців на рахунок моєї клієнтки не надійшло жодних аліментних виплат. Тому на адресу відділу, керуючись нормами ЗУ «Про виконавче провадження», ми направили заяву про накладення обмежень відносно боржника:- встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України,

— обмеження у праві керування автотранспортним засобом;

— обмеження у праві користування вогнепальною зброєю, полювання.

Також в заяві вказали про винесення протоколу про адміністративне правопорушення та внесення до Єдиного реєстру боржників України. Також в даній заяві попросили скласти розрахунок заборгованості і надати довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів для виїзду за кордон з дитиною без згоди батька терміном до 30 днів.

ПЕРША ПЕРЕМОГА

Протягом місяця на адресу клієнтки надійшла відповідь про винесення даних обмежень в розрахунок заборгованості. Та головне, що клієнтці надіслали довідку про несплату аліментів, яка дозволяла їй виїзд за кордон з дитиною без згоди батька. І тепер вона з дитиною зможе виїхати до Італії провідати матір. Перший результат ми отримали. Інші накладені обмеження скоріш всього не спрацюють одразу, але можуть бути підставою для виплати аліментів в подальшому. Адже закон дає право на встановлення обмежень і необхідно цим правом скористатись, щоб боржник опинився в «певних рамках». А що саме з даних обмежень спрацює, покаже час.

Даний алгоритм наших першочергових дій у виконавчому провадженні є обов’язковим, але він може варіюватися. Своєї мети ми ще не досягли, тому робота продовжується, побажайте нам перемоги!

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY