8:00 - 18:00

        время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Аліменти для студента

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Аліменти для студента

Аліменти для студента

Маю для вас нову історію про аліменти на утримання повнолітньої дитини на період навчання та звільнення від їх сплати.

Отже, батьки розлучились, донька залишилась проживати з матір’ю. Батько сумлінно виконував свій батьківський обов’язок – сплачував аліменти до повноліття дитини. Потім дочка вступає до університету і вже самостійно звертається до суду з позовною заявою до батька про стягнення аліментів на своє утримання на період навчання. Батько визнає позовні вимоги в повному обсязі і знову сплачує аліменти, але вже на користь доньки на період її навчання в університеті. Так проходить три роки, під час короткочасних зустрічей донька досить поверхово розповідає про своє навчання. І тут спільні знайомі розповідають батькові – платнику аліментів, що його доньку відрахували з університету.

Для з’ясування даного питання батько вирішив звернутись до деканату навчального закладу і виявилося, що дійсно, його дочка вже понад півроку не навчається в закладі. Чоловік намагався з донькою в добровільному порядку вирішити питання припинення стягнення аліментів. Адже через її відрахуванням вона не потребує матеріальної підтримки у звьязку з навчанням отже він в подальшому не зобов’язаний їй сплачувати аліменти. А від так їй необхідно звернутись до виконавчої служби та подати заяву про повернення виконавчого документу без подальшого виконання. При цьому запропонував їй матеріальну допомогу, але в меншому розмірі через те, що в неї відсутні витрати на навчання. Але донька ігнорувала всі його звернення. У зв’язку з даною обставиною він був вимушений звернутись до суду з позовною заявою про звільнення від сплати аліментів. Свої вимоги мотивував тим, що право на утримання повнолітньої дитини припиняється у зв’язку з припиненням навчання.

Факт припинення навчання підтверджувався довідкою з навчального закладу та копією наказу про відрахування студентки. Суд задовольнив вимоги мого клієнта – звільнив від подальшої сплати аліментів. Але для цього батькові необхідно було не лише отримати документальне підтвердження інформації про відрахування доньки – студентки, а й звернутись до суду з позовом про звільнення від сплати аліментів, отримати рішення суду і пред’явити до виконавчої служби для закриття виконавчого провадження.


І тут може батько і не звертався б до суду з позовом про звільнення від сплати аліментів, якщо б йому чесно розказали про відрахування і разом б вирішили проблему з поновленням чи переводом. Батькам і дітям не завжди вдається знайти спільну мову, але брехня здатна звести на нівець будь які стосунки, навіть родинні.

Нет комментариев

Оставить комментарий