8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Аліменти для студента

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Аліменти для студента

Маю для вас нову історію про аліменти на утримання повнолітньої дитини на період навчання та звільнення від їх сплати.

Отже, батьки розлучились, донька залишилась проживати з матір’ю. Батько сумлінно виконував свій батьківський обов’язок – сплачував аліменти до повноліття дитини. Потім дочка вступає до університету і вже самостійно звертається до суду з позовною заявою до батька про стягнення аліментів на своє утримання на період навчання. Батько визнає позовні вимоги в повному обсязі і знову сплачує аліменти, але вже на користь доньки на період її навчання в університеті. Так проходить три роки, під час короткочасних зустрічей донька досить поверхово розповідає про своє навчання. І тут спільні знайомі розповідають батькові – платнику аліментів, що його доньку відрахували з університету.

Для з’ясування даного питання батько вирішив звернутись до деканату навчального закладу і виявилося, що дійсно, його дочка вже понад півроку не навчається в закладі. Чоловік намагався з донькою в добровільному порядку вирішити питання припинення стягнення аліментів. Адже через її відрахуванням вона не потребує матеріальної підтримки у звьязку з навчанням отже він в подальшому не зобов’язаний їй сплачувати аліменти. А від так їй необхідно звернутись до виконавчої служби та подати заяву про повернення виконавчого документу без подальшого виконання. При цьому запропонував їй матеріальну допомогу, але в меншому розмірі через те, що в неї відсутні витрати на навчання. Але донька ігнорувала всі його звернення. У зв’язку з даною обставиною він був вимушений звернутись до суду з позовною заявою про звільнення від сплати аліментів. Свої вимоги мотивував тим, що право на утримання повнолітньої дитини припиняється у зв’язку з припиненням навчання.

Факт припинення навчання підтверджувався довідкою з навчального закладу та копією наказу про відрахування студентки. Суд задовольнив вимоги мого клієнта – звільнив від подальшої сплати аліментів. Але для цього батькові необхідно було не лише отримати документальне підтвердження інформації про відрахування доньки – студентки, а й звернутись до суду з позовом про звільнення від сплати аліментів, отримати рішення суду і пред’явити до виконавчої служби для закриття виконавчого провадження.


І тут може батько і не звертався б до суду з позовом про звільнення від сплати аліментів, якщо б йому чесно розказали про відрахування і разом б вирішили проблему з поновленням чи переводом. Батькам і дітям не завжди вдається знайти спільну мову, але брехня здатна звести на нівець будь які стосунки, навіть родинні.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY