8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Аліменти і варіанти їх стягнення в судовому порядку

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Аліменти і варіанти їх стягнення в судовому порядку
alimenti

      Батьки зобов’язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття. Тот з батьків, який проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати постійну участь в її матеріальному утриманні до досягнення дитиною повноліття.

      При підготовці документів і зверненні до суду за стягненням аліментів вам необхідно знати, що існує два варіанти стягнення аліментів в судовому порядку: прискорений і звичайний.

    Прискорений варіант — це подання заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів. Ця заява розглядається судом упродовж 5 днів з моменту отримання судом інформації про місце реєстрації боржника. Для участі в судовому засіданні сторони не викликають. Заяву про видачу судового наказу разом з додатками готуєте в трьох примірниках – один для суду, другий для боржника, третій для Вас. на ньому працівник суду робить відмітку з датою про реєстрацію позовної заяви в суді, і його ви залишаєте собі. Від сплати судового збору при стягненні аліментів заявник звільнений цей обов’язок буде покладено судом на боржника.

       Як показує практика термін розгляду заяви в середньому від 7 днів до 1 місяця. Цей порядок розгляду значно прискорює отримання аліментів. Раніше боржники умисно не приходили до суду на слухання справи про стягнення аліментів, судові засідання переносилися і аліментні справи могли розглядатися до пів року а інколи й до року.

      Слід звернути увагу!!! Заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів можливо подати в таких випадках: — якщо у вашого боржника по аліментах немає інших неповнолітніх дітей окрім ваших спільних; — якщо ваші вимоги є беззаперечними (відсутній спір про розмір аліментів,  про визнання батьківства відносно дитини тощо), а саме аліменти на одну дитину ¼ частина від заробітку(доходу), на двоє дітей 1/3 частина від заробітку(доходу), на трьох і більше дітей 1/2 частина від заробітку (доходу) платника аліментів.

         Судовий наказ про стягнення аліментів набирає чинності в день його видачі по часу це дуже вигідно (адже звичайне рішення суду набирає чинності 30 днів і тільки потім підлягає до виконання). Після того, як Ви отримали судовий наказ в суді Вам необхідно пред’явити його на примусове виконання у виконавчу службу за місцем реєстрації (роботи) боржника.

       Також необхідно звернути увагу, що для подання саме судового наказу Вам необхідно чітко знати місце реєстрації вашого боржника та його ідентифікаційний код – відсутність даної інформації може привести до неможливості розгляду справи в наказному провадженні і документи Вам буде повернуто судом  з рекомендацією звернутись з позовною заявою про стягнення аліментів в загальному порядку.

        Якщо ж у батька Ваших дітей вже є аліменти які він сплачує на утримання дітей від інших шлюбів, або якщо ви хочете одночасно з вимогою про аліменти заявити вимогу про визнання батьківства, або хочете стягнути аліменти у більшому розмірі, ніж зазначено в Сімейному кодексі, тоді є спір про право, і ви повинні подавати звичайну позовну заяву про стягнення аліментів.

       Отже якщо Ваші вимоги про стягнення аліментів є спірними, або в наявності інша поважна причина (відсутність інформації, щодо зареєстрованого місця проживання, наявність дітей від інших шлюбів) тоді Вам підходить стандартний варіант стягнення аліментів — ця звичайна позовна заява.

        Позовну заяву пишете українською мовою, в трьох примірниках і докладаєте додатки зазначені в заяві (копія паспорта, копії свідоцтв про народження дітей, довідка з місця реєстрації тощо). Від сплати судового збору позивач звільнений. Два примірники позовної заяви з додатками подаєте до суду, а третій примірник це Ваш — на ньому працівник суду робить відмітку з датою про реєстрацію позовної заяви в суді, і його ви залишаєте собі.

       Це буде не зайвим адже з практики інколи судовий розгляд справи про стягнення аліментів може тривати роками і ви вже не будете пам’ятати що зазначали в своїй позовній заяві, або буде необхідність в інших органах підтвердити що справа про стягнення аліментів перебуває в суді – для цього вам і знадобиться ваш третій примірник позовної заяви з і штампом суду. Від сплати судового збору при стягненні аліментів заявник звільнений цей обов’язок буде покладено судом на боржника.

      Після реєстрації позовної заяви в суді – очікуйте на судову повістку в якій буде зазначено дату і час судового засідання і обов’язково з’являйтесь до суду в призначений час навіть якщо ви знаєте що ваш відповідач не прийде.

      Пам’ятайте що ви є позивачем по справі і якщо ви двічі не з’явитесь до суду без поважної причини – позовна заява вам буде повернута без подальшого розгляду

     Тут також аліменти на одну дитину ¼ частина від заробітку (доходу), на двоє дітей 1/3 частина від заробітку (доходу), на трьох і більше дітей 1/2 частина від заробітку (доходу) платника аліментів.

      Але якщо у вас існують обставини, які передбачають збільшення частини аліментів, ви можете їх вказати в позовній заяві. Наприклад, причина збільшення аліментів — інвалідність дитини (тобто щомісячні витрати не лише на його зміст, але і на оплату лікування). Також можливо стягнути аліменти в твердій грошовій сумі, але потрібна аргументація.

      Особисто я не рекомендую стягувати аліменти в твердій грошовій сумі і ось чому: з урахуванням зростання індексу інфляції, зміни розміру прожиткового мінімуму можливо, що до повноліття дитини вам доведеться додатково звертатися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів. Також з практики  наших судів аліменти в твердій грошовій сумі стягуються не дуже великі від 1000 грн до 3000 грн. і лише при доведеності наявності доходу в боржника.

     Саме  рішення суду про стягнення аліментів набирає чинності 30 днів, і тільки після закінчення цього терміну ви маєте право його отримати і пред’явити у виконавчу службу на подальше примусове виконання.

      Слід звернути увагу на такі важливі моменти при стягненні аліментів :

 1) при зверненні до суду особа, яка подає позов про стягнення аліментів, звільняється від сплати судового збору;

2) аліменти на дитину присуджуються судом з дня реєстрації вами позовної заяви в суді (чи заяви про видачу судового наказу);

3) після судового розгляду справи вам необхідно отримати судовий наказ, або виконавський лист, і не забути пред’явити його у виконавчу службу на подальше примусове виконання.

 4) розмір аліментів, визначений рішенням суду, може бути в майбутньому зменшений або збільшений рішенням суду. Якщо, наприклад, здоров’я екс-чоловіка погіршало або він залишився без роботи, то він може звернутися до суду з позовом про зменшення аліментів.

Онлайн-консультація за посиланням: https://bit.ly/2O7NzFd

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY