8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Цікаві факти з практики стягнення аліментів, або Власні результати звернення на Урядову «гарячу лінію»

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Цікаві факти з практики стягнення аліментів, або Власні результати звернення на Урядову «гарячу лінію»

Болючим питанням є виплата аліментів на утримання неповнолітніх дітей. Платники аліментів чомусь дуже рідко належним чином виконують судові рішення. Вже нікого не дивує несвоєчасна сплата аліментів, або їх сплата не в повному обсязі.

Отримувачі аліментів вже навчились самостійно відвідувати відділи виконавчих служб, збирати «власне досьє» виконавчого провадження, телефонувати на «гарячі лінії» в пошуках підтримки у стягненні аліментів. Деякі напам’ять знають, які запити робив їх державний виконавець, намагаючись встановити місце роботи боржника або виявити належне йому майно. В інших на руках розрахунки заборгованості за 3-5 років з сумами боргу, які становлять по 300 тисяч гривень. Але всі ці дії виявляються безрезультатними: аліменти на утримання дітей так і не стягуються з боржників.

Протягом 2018 – 2020 року дієвим засобом боротьби з неплатниками аліментів стала урядова «гаряча лінія» з номером 1545. Дзвінок на дану лінію є безкоштовним. За даними Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, впродовж 2019 року на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано близько 8 тисяч звернень стосовно невиконання судових рішень з виплати аліментів на дітей, що майже на 1 тисячу більше, ніж у 2018 році. За січень 2020 року надійшло понад 500 таких звернень.

З метою проведення власного експерименту та надією на виплату аліментів, які не отримувались моєю клієнткою — стягувачем за виконавчим провадженням з вересня 2019 року, я зателефонувала на даний номер. І стала слідкувати за часом та очікувати бодай на якийсь результат.

Алгоритм дій:

14 липня 2020 року — телефоную на «гарячу лінію» – обираю категорію «Питання», залишаюсь на лінії і протягом 5 хвилин чекаю з’єднання зі спеціалістом. Відповідаю на всі поставленні ним питання – він в цей час формує моє звернення. Бажано, щоб у вас була вся інформація стосовно вашого виконавчого провадження або хоча б анкетні дані вашого боржника. В результаті наше звернення сформоване, спеціаліст диктує порядковий номер звернення та повідомляє, що результати його розгляду надійдуть на поштову адресу заявника.

Чекаємо…2 тижні.

31 липня 2020 року на рахунок клієнтки надходять аліменти в розмірі платежу аж за два місяці (?!) І це вже було перерахування аліментів з рахунку виконавчої служби. Тобто за 16 днів від дня звернення на гарячу лінію боржника не лише знайшли, а ще й зобов’язали терміново перерахувати аліменти (хоча і частково, але ж змогли!).

5 серпня 2020 року на поштову адресу клієнтки
надходить лист від Управління Міністерства Юстиції про перерахування коштів з детальною відповіддю на електронне звернення. В даному листі звітують про виконану роботу, хоча й лише за два місці, а не за рік – протягом якого не було жодної проплати.

Було дуже приємно, що все ж таки наші служби працюють, але чомусь через дзвінок на Урядову «гарячу лінію» – 1545. Всі офіційні звернення клієнтки на адресу безпосередньо відділу державної виконавчої служби шляхом направлення поштової кореспонденції та засобами електронного зв’язку навіть не зареєстрували.
Отже, робимо висновок: якщо ви є отримувачем аліментів, а ваш боржник несвоєчасно та не вповному обсязі виконує свої аліментні зобов’язання, телефонуйте за контактним номером 1545 Урядової «гарячої лінії». Ваші шанси на матеріальне забезпечення неповнолітньої дитини значно зростуть.

Також за даним номером можна звертатись і для вирішення інших питань: з проханням надати роз’яснення щодо визначеного розміру аліментів та надання довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів для здійснення оформлення державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, повідомляти про випадки недбалості та бездіяльності державних виконавців.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY