8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

І знову історія про розлучення, але з happy end

Адвокат в Энергодаре > Блог  > І знову історія про розлучення, але з happy end

Отже, є подружжя, в родині народилось двоє дітей син та донька. Згодом придбали трикімнатну квартиру (забігаючи наперед скажу, що ця квартира є сумісно нажитим майном, яке розподіляється по ½ за кожним з подружжя). Через певний період чоловік і дружина вирішили розлучитись. За взаємною згодою подружжя діти залишились жити з матір’ю.

Розірвання шлюбу було мирним, але залишилось два питання: аліменти на утримання дітей та розподіл квартири. Відносини між чоловіком та дружиною припинились, і надалі мешкати в одній квартирі вони вже не мали бажання. На перший час чоловік пішов жити на орендовану квартиру і сплачував аліменти в розмірі 1/3 частини на утримання своїх дітей, що в грошовому еквіваленті складало 7000 грн на місяць. Понад рік колишнє подружжя поверталось до вирішення питання розподілу квартири, але не могли дійти спільної думки і міняти її на дві однокімнатні не хотіли – бо діти різностатеві і в них мали бути окремі кімнати. Грошей на доплату колишнє подружжя не мало, виходу не знаходили, тому разом прийшли до мене на консультацію.

Стали обговорювати варіанти, які б влаштували кожну сторону конфлікту. Виявилося, що обом підходить варіант, передбачений нормами ст. 190 Сімейного кодексу України – переоформлення права власності на квартиру в рахунок припинення сплати аліментів.

Суть даної статті на прикладі цієї родини можна пояснити наступним чином: мати, з якою проживають діти, і батько, який проживає окремо, з дозволу органу опіки можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дітей у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно, в нашому випадку це половина трикімнатної квартири. У разі укладення такого договору батько звільняється від сплати аліментів, право власності на його половину квартири переоформлюється на дітей (або на дітей та маму). Мати, з якою проживають діти, самостійно надалі їх утримує, але батько не звільняється від участі у додаткових витратах (вартісне лікування, оплата секцій та гуртків тощо).

Паралельно колишнє подружжя звернулось до банківської установи за консультацією щодо іпотеки для чоловіка. Спеціаліст фінустанови надав розрахунок платежів, з якого вбачалось, що 7000 грн, а це саме та сума, яку сплачує чоловік щомісяця в якості аліментів, є необхідною сумою для сплати іпотеки за однокімнатну квартиру, яку він може придбати.

Мати дітей працює і визначилась, що зможе самостійно утримувати дітей. Батько дітей зобов’язався в силу матеріальних можливостей в добровільному порядку приймати участь у додаткових витратах у випадку необхідності. Оформлення документів є непростим та кропітким завданням (отримання дозволу органу опіки та піклування, розрахунків по аліментам виконавчої служби, оцінка майна, комісії, нотаріальне оформлення) і тривало більше трьох місяців. Разом з цим чоловік займався оформленням кредиту та покупкою однокімнатної квартири.

З рештою жінка з дітьми стали повноцінними господарями всієї трикімнатної квартири, де кожна дитина залишилась в своїй власній звичній кімнаті. Чоловік придбав собі однокімнатну квартиру і з’їхав з орендованого житла. Пройшовши бюрократичні випробування, всі сторони лишились задоволені.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY