8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

І знову про дітей які в результаті війни 2022 року залишились без батьків

Адвокат в Энергодаре > Блог  > І знову про дітей які в результаті війни 2022 року залишились без батьків

В мережі Фейсбук і на інших інтернет ресурсах дуже багато постів про дітей – батьки яких загинули і закликам до всиновлення так би мовити «по спрошеній системі». Але нажаль під час війни процес усиновлення не змінився всі ті ж вимоги до осіб які мають намір всиновити, всі ті ж юридичні вимоги щодо підтвердження смерті обох батьків/позбавлення батьківських прав, відсутність близьких родичів, усиновлення як і раніше відбувається лише на підставі рішення суду.

🔥🔥Доступними та реальними варіантами які більш менш мають право на існування в сьогоднішніх реаліях це ‼️‼️ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ ДИТИНИ ЯКА ЗАЛИШИЛАСЬ БЕЗ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ В РОДИНУ/ ЗАКЛАД‼️‼️ Або ВЗЯТТЯ ДИТИНИ ПІД ОПІКУ/ПІКЛУВАННЯ (ЯКЩО ОСОБА ЯКА ВИЯВИЛА БАЖАННЯ ПЕРЕБУВАЄ В СІМЕЙНИХ, РОДИННИХ ВІДНОСИНАХ у тому числі і хрещені батьки З ДИТИНОЮ СИРОТОЮ, або дитиною позбавленою батьківського піклування.

Це стосується випадків коли в силу воєнних дій дитина залишилась сиротою, або якщо в неї є родичі які бажають залишити її на виховання у своїй сім»ї. Але всі випадки індивідуальні і єдиний орган який компетентний у вирішенні даного питання — служба у справах дітей за місцем виявлення дитини та кримінальна міліція у справах дітей органів внутрішніх справ.

‼️Отже якщо у Вашій родині наразі перебуває дитина яка залишилась без батьківського піклування – не читайте рекомендації і інтернеті, щодо усиновлення по «щвидкій програмі» і не залишайте питання оформлення документів «підвішеним до кращих часів» — звертайтесь до служби у справах дітей на території якої Ви перебуваєте та отримуйте чітку консультацію, щодо вирішення даного питання. Що саме у Вашому випадку буле рекомендовано опіка/піклування чи тимчасове влаштування.

‼️Якщо поряд з Вами в силу обставин знаходиться дитина яку Ви не маєте наміру надалі брати у свою сім’ю. Не кидайте цю дитину на призволяще також звертайтесь до служби у справах дітей та повідомте про неї. Адже дитина, яка залишилась без батьківського піклування, тимчасово може бути влаштована у:притулок для дітей служби у справах дітей (далі — притулок);центр соціально-психологічної реабілітації дітей (далі — центр);соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко);заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; сім»ї громадян.

Тимчасове влаштування дитини до притулку, центру, соціально-реабілітаційного центру (дитячого містечка) здійснюється за направленням служби у справах дітей. Влаштування дитини до притулку можливе також на підставі акта кримінальної міліції у справах дітей про доставлення дитини до притулку. Як завжди дякую за підтримку та компетентну думку Елена Черноус

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY