8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Як зменшити розімр аліментів та звільнитись від сплату боргу по аліментам?

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Як зменшити розімр аліментів та звільнитись від сплату боргу по аліментам?

Під час моїх онлайн-консультацій з клієнтами найпопулярніші питання стосуються зменшення розміру аліментів на дитину та звільнення від сплати боргу по аліментам. В мене вже був пост на цю тему і хочу додати: дійсно, в обох випадках нормами Сімейного кодексу платнику аліментів надано право на звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів чи з позовом про звільнення від сплати заборгованості по аліментам. Але платник аліментів повинен чітко аргументувати підстави такого звернення.

Якщо ви маєте намір звернутись до суду з позовом про зменшення розміру аліментів, то повинні зазначити в чому саме полягає зміна вашого сімейного або майнового стану порівняно з датою ухвалення рішення про стягнення аліментів: народження нових дітей, втрата працездатності, отримання групи інвалідності, наявність на утриманні непрацездатних батьків тощо.

Знову ж таки в контексті даного питання часто запитують: Чи є хвороба батьків 100% приводом для зменшення розміру частки аліментів? Можливо, але всі ваші витрати на лікування батьків повинні носити довготривалий характер, бути підтвердженими виписними епікризами, чеками про покупку медикаментів. Витрати на лікування повинні значно перевищувати розмір пенсії батьків. Також судом береться до уваги загальна кількість дітей у ваших батьків. Якщо маєте братів і сестер, то за законом ви разом повинні приймати участь в матеріальному забезпеченні батьків. А якщо у батьків окрім вас немає дітей, тоді всі витрати лягають на вас і з цієї причини є привід для зменшення розміру аліментів.

Наступне питання: А якщо у платника аліментів знайшли хворобу, яка потребує лікування, чи є це приводом для звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів? Можливо, але знову ж таки, це має бути серйозне захворювання, витрати на лікування повинні носити довготривалий характер, бути підтвердженими документально. І сума витрат на лікування повинна значно перевищувати розмір заробітної плати (доходу) платника аліментів.

Досить часто ставлять запитання про звільнення від сплати заборгованості по аліментам. Чи є підставою для звернення до суду той факт, що борг виник у період, коли платник аліментів працював неофіційно, чи взагалі тимчасово не працював? Відповідаю: Ні, це не підстава, дані причини не є поважними і борг все одно потрібно сплачувати. Підставами для повного або часткового звільнення від сплати заборгованості по аліментам може бути тяжка хвороба платника аліментів, знову ж таки документально підтверджена, яка носить тривалий характер або інші причини, які будуть судом визнані як дуже поважні.

Зазначені вище категорії запитань є досить поширеними, але слід пам’ятати, що всі обставини справи вашого знайомого, який був в даній ситуації, можуть досить сильно відрізнятись від вашої власної. Тобто приймати якісь рішення стосовно аліментів, виходячи тільки з чужого досвіду, не слід. Якщо навіть зовні обставини виглядають аналогічно, моя практика показує, що всередині ситуації зовсім різні. І якщо знайомий отримав позитивне рішення суду, це не говорить про те, що і ви отримаєте таке саме. І навпаки.

Отже якщо ви вважаєте, що вам слід змінити розмір аліментів, не поспішайте звертатись до суду. Я рекомендую звернутись за консультацією до сімейного адвоката — це дасть вам змогу проаналізувати ваші особисті обставини справи і визначитись, чи вони є дійсними підставами для звернення до суду і отримання позитивного рішення. Онлайн-консультація зі мною відбудеться у зручний для вас час і буде стосуватись виключно ваших шансів на виграш у суді. Якщо ж підстав для зменшення аліментів немає, то моя консультація зекономить вам і гроші на судові витрати, і час.

Запис на онлайн-консультацію до мене за посиланням: https://bit.ly/2O7NzFd

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY