8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Коли дитина записана на колишнього чоловіка

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Коли дитина записана на колишнього чоловіка
Продовжую серію історій з моєї практики. Мова йтиме про визнання батьківства і внесення змін до актового запису про народження дитини.
Отже, пара реєструє шлюб, незабаром народжується син. Але за пів року сварки і суперечки стають нестерпними і дружина разом з дитиною переїжджає до іншого міста до будинку своїх батьків. З того часу подружжя не спілкується, хоча чоловік робив спроби примиритися і хотів зберегти родину.
Минув рік: жінка починає зустрічатись з іншим чоловіком, і самостійно подає позовну заяву до суду про розірвання шлюбу. Колишній чоловік не хотів шлюб розривати, затягував судовий розгляд справи — подавав клопотання про надання йому строку на примирення терміном 6 місяців. Не дивлячись на це, після визначеного часу шлюб все ж таки було розірвано, але весь судовий процес тривав 8 місяців. За цей час жінка вагітніє від свого цивільного чоловіка. І стається так, що вона народжує дитину через два місця після розірвання шлюбу з першим чоловіком.
З біологічним батьком другої дитини жінка звертається до РАЦСу зареєструвати народження дитини, де їй повідомляють, що в свідоцтві про народження дитини в графі батько неможливо зазначити реального батька дитини, тому що вона з ним не перебуває в зареєстрованому шлюбі. У зв’язку з даною обставиною записати дитину на біологічного батька неможливо, адже потрібна присутність і заява колишнього чоловіка.
Відповідно до норм Сімейного кодексу України дитина, яка народжена протягом 10 місяців після припинення шлюбу походить від подружжя. Встановлення факту народження дитини від іншого чоловіка можливе лише за присутності одночасно самої жінки, її колишнього чоловіка і біологічного батька дитини, який надає заяву про визнання свого батьківства відносно народженої дитини.
На час реєстрації народження дитини колишній чоловік жінки знаходився за кордоном і фізично не міг бути присутнім у відділі РАЦСу. Отже дитину, народжену від «нового чоловіка», записали на першого чоловіка. В свідоцтві про народження дитини в графі батько був вказаний колишній чоловік.
Довелось чекати майже пів року, коли перший чоловік повернувся в країну і звернувся до суду з позовною заявою про оспорювання батьківства, визнання батьківства за біологічним батьком дитини і внесення змін до актового запису про народження дитини.
У цій справі всі сторони були зацікавлені якомога швидше вирішити формальності і не чинили один одному перепони. На підставі рішення суду було скасовано батьківство колишнього чоловіка, визнане батьківство біологічного батька та внесені зміни до актового запису про народження. Ця історія із судовим процесом і внесенням змін тривала понад 8 місяців, але мала позитивну розв’язку.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY