8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Коли вітчим стає батьком

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Коли вітчим стає батьком

Прийнято вважати, що батьків ми не обираємо. Це так, але бувають ситуації, коли батьків можна «змінити».

Отже, історію почну з того, що одружились двоє, на момент укладення шлюбу у дружини вже була трирічна донька від першого шлюбу. З моменту знайомства між новим чоловіком та маленькою дівчинкою склались дружні відносини. Свого батька малеча не знала, бо він пішов з родини, коли їй було лише 5 місяців, тож вона одразу стала називати батьком нового чоловіка своєї мами.


Згодом в родині народилась спільна донька. Вітчим зі старшою дитиною поводився як із рідною, ніколи не ділив дівчат на свою і чужу. Однаково приділяв батьківську турботу обом дітям, матеріально забезпечував, займався їх розвитком і вихованням. Між сестрами також склались теплі і дружні стосунки.


Рідний батько дівчинки ігнорував виконання батьківських обов’язків, протягом 7 років життя своєї доньки він жодного разу не надав кошти на її утримання, не цікавився її розвитком та досягненнями. Донька стала дорослішати і ставити питання: «Чому в мене прізвище не таке, як в сестрички?». У зв’язку з даними обставинами на сімейній нараді подружжя вирішило, що чоловіку необхідно оформити усиновлення старшої доньки.


Під час отримання консультації щодо процедури усиновлення та збору документів було встановлено, що біологічний батько дитини не позбавлений батьківських прав відносно своєї доньки. Даний факт унеможливлював подальший збір документів, адже в даному випадку для всиновлення дитини, у якої юридично є батько необхідно або рішення суду про позбавлення батьківських прав (тривалий час судового розгляду справи) або нотаріальна згода біологічного батька на всиновлення. Не втрачаючи надію на всиновлення, подружжя звернулось до біологічного батька дитини з проханням надати нотаріальну згоду, щодо всиновлення його доньки новим чоловіком його колишньої дружини. І неочікувано швидко вони отримали згоду біологічного батька, хоча на практиці це буває досить рідко.


Розпочався тривалий процес усиновлення: збір необхідних довідок, характеризуючих документів, отримання висновку служби у справах дітей про доцільність усиновлення, подання заяви про всиновлення до суду і судовий розгляд справи. Під час судового розгляду вивчались різні документи, враховувався майновий стан чоловіка, житлово-побутові умови родини, його стосунки з дитиною, стан здоров’я сторін, характеристика за місцем проживання і з роботи, бажання самої дитини та багато іншого. Результатом даної історії було задоволення вимог заявника — судом прийнято рішення про усиновлення ним доньки своєї дружини. На підставі рішення суду в органі РАЦС було внесено зміни до актового запису про народження дитини: в графі батько зазначено вітчима, прізвище змінено на родинне та по-батькові на вітчима. Таким чином вони стали юридично рідними батьком і донькою.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY