8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Не пощастило з татом

Адвокат в Энергодаре > Семейное  > Не пощастило з татом

Вирішила не псувати вам настрій на День закоханих, тому сьогодні, 15 лютого моя нова історя.

Отже, чоловік і жінка одружуються, у них народжується син. Але за 4 роки подружнє життя тріщить по швах, пара розлучається офіційно. Після розірвання шлюбу син залишається з мамою, а батько йде з родини. В добровільному порядку батько відмовляється надавати кошти на утримання сина і жінка подає на аліменти. Чоловік так сильно не хоче сплачувати на дитину гроші, що залишає високооплачувану посаду на фірмі і йде на посаду з мінімальною зарплатнею. Як результат мати отримує мізерні аліменти.


Одного разу хлопчику стає зле, мати везе дитину до лікарні – в сина діагностують захворювання, яке потребує термінового і витратного лікування. В розпачі матір дитини звертається до колишнього чоловіка з проханням сплатити хоча б частину коштів на лікування. Батько надає категоричну відмову, посилаючись на відсутність вільних грошей. Часу було обмаль, необхідну суму на лікування мати взяла в борг. Під час лікування, жінка збирає всі чеки на покупку медикаментів та виписні епікризи дитини. Після одужання сина, вона подала до суду позовну заяву про стягнення з батька додаткових витрат на лікування сина у розмірі 50 % від загальної суми. На судове засідання чоловік не з’явився і про причину своєї відсутності суд не повідомив. Але норми ст. 185 Сімейного кодексу зобов’язують батька брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (хвороба дитини, каліцтво, розвиток здібностей). У кожному з випадків потрібні аргументовані докази, що дані витрати була обов’зковими для дитини і підпадають під вимоги ст. 185 СК України. В нашому випадку необхідність термінового лікування і понесені витрати були доведені. Суд задовольнив вимоги клієнтки і стягнув з чоловіка половину суми від витрат на лікування його власної дитини. Дане рішення суду було виконано – батько дитини сплатив кошти, але лише після того, як виконавчий лист було пред’явлено до виконавчої служби. Від часу, коли дитина одужала, до моменту сплати батьком коштів минуло 7 місяців…


Хочу зазначити, що додаткові витрати можливо стягнути в судовому порядку, але процедура є дуже специфічною і потребує ретельної підготовки в зборі доказової бази – підстави стягнення, чек, рахунки, виписки. Також враховується при розгляді справи серйозність причини звернення за додатковими витратами, береться до уваги розмір щомісячно отримуваних аліментів та інші поважні причини.


Також слід звернути увагу, якщо розмір щомісячних аліментів є значним і може покрити додаткові витрати,то в задоволенні позовної заяви суд відмовить. У нашому випадку аліменти були мінімальні.


Про моральний бік цієї справи казати не буду, бо і так зрозуміло, що з батьком дитині не пощастило. Але з такою пробивною мамою можемо бути спокійні, що з хлопчиком все буде гаразд.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY