8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Офіційне подружжя або співмешканці: що обирає ваша пара?

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Офіційне подружжя або співмешканці: що обирає ваша пара?

Напередодні Дня закоханих вирішила зовсім неромантично нагадати, що виключно на коханні і почуттях будувати життя не слід. Протягом останнього місяця за консультацією з питання розподілу майна, придбаного під час перебування в так званому «цивільному шлюбі», до мене звернулись три особи. В двох випадках, виходячи з правового статусу майна, шансів на розподіл немає взагалі. В одному випадку все не так погано і документи ми подали до суду, але попереду ще тривалі судові засідання. Тож слід нагадати про права та обов’язки для співмешканців.

Тенденцією останніх років є проживання чоловіка та жінки однією сім’єю без реєстрації шлюбу. Багато хто помилково називає факт співмешкання «сім’єю», кажуть мій «чоловік», моя «дружина». У період сумісного проживання у деяких пар народжуються діти, хтось купує машини, квартири. Але в будь-який час в парі можуть початись сварки, виникають розбіжності, які призводять до припинення відносин.

Одразу ж виникає низка запитань: розподіл придбаного майна, утримання дитини (дружини), кредитні виплати тощо. За відсутності добровільної домовленості між колишніми закоханими виникає необхідність у судовому порядку вирішувати конфлікт. Але для вирішення всіх юридичних питань спочатку необхідно довести факт проживання однією сім’єю на момент покупки майна, одержання кредитів чи народження дітей. А лише потім переходити до вирішення інших питань: визнання квартири (машини та іншого майна) сумісно нажитим майном, оформлення кредитів в інтересах «родини» тощо.

Всіх цих негараздів можна уникнути, якщо спочатку будувати свої відносини не тільки на основі почуттів, але і керуючись нормами Сімейного кодексу України. Для цього необхідно знати наступне: «Законним шлюбом є сімейний союз чоловіка і жінки, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Майно, набуте подружжям у період шлюбу – є спільно нажитим, та належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважних причин (навчання, догляд за дітьми, ведення домашнього господарства, хвороба тощо) самостійного заробітку. Об’єктом права спільної сумісної власності подружжя є заробітна плата, пенсія, стипендія, гонорари, виграші…»

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY