8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Позбавлення батьківських прав обох батьків

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Позбавлення батьківських прав обох батьків

Нещодавно завершилась дуже непроста справа: при живих батьках дитиною понад шість років займалася виключно бабуся. Але прийшов час дитині йти до школи, а через відсутність статусу опікуна, влаштувати дитину до навчального закладу бабуся не могла — потрібні були заяви від батьків, або від неї як законного опікуна.

Статус опікуна бабуся могла отримати тільки після того, як обох батьків дитини буде позбавлено батьківських прав. Складність справи полягала в тому, що позовна заява про позбавлення батьківських прав подається до суду за місцем реєстрації відповідача. Позивачка зареєстрована та проживає в Енергодарі, мати дитини — відповідач, зареєстрована за межами Запорізької області, а батько — також відповідач, на тимчасово окупованій території.

По кожному з батьків були підготовлені та подані окремі позовні заяви. Дуже хвилювались щодо визначення підсудності по батьку, адже позови до осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, подаються через Київський апеляційний суд, який власне і визначає підсудність – тобто до якого суду буде направлена справа на розгляд.

Але попри наші переживання цей етап ми пройшли успішно – було визначено один з районних судів Києва. Обидва позови про позбавлення батьківських прав були призначені до розгляду в різних областях України, в різний час і на різні дати. До даних судів була досить велика відстань, тому ми з позивачем прийняли рішення: щоб зекономити час і кошти на переїзди — слухати обидві справи в режимі відеоконференції. Спочатку наші засідання проходили зі спеціально облаштованого залу для відеоконференцій з Енергодарського міського суду. Згодом, у зв’язку з карантинними обмеженнями та завдяки прогресу судової влади України, з’явилась можливість брати участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції за допомогою додатку «EasyCon» вже з мого офісу.

Обидві справи слухались з червня 2020 року — і вже в листопаді ми отримали першу перемогу – рішення про позбавлення батьківських прав відносно матері дитини. В грудні здобули другу перемогу: на фото до публікації останнє судове засідання та оголошення рішення щодо позбавлення батьківських прав батька дитини.

Тепер бабуся зможе офіційно отримати статус опікуна і вирішувати відносно свого онука всі юридичні питання та отримувати державну допомогу. Тобто так і буде піклуватися про онука як і останні шість років, але вже на законному рівні і з соціальними гарантіями.

Вказана в пості ситуація та шляхи її вирішення є типовими саме для даної історії. Якщо Вам необхідна консультація адвоката з аналогічного питання, звертайтесь до мене за телефоном 050 501 94 87 або приходьте до мого офісу ( м.Енергодар, вул.Курчатова, 16). Разом проаналізуємо Вашу ситуацію, зробимо висновки щодо доцільності чи недоцільності звернення до суду.

Онлайн-консультація за посиланням: https://bit.ly/2O7NzFd

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY