8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Про особливості виплати аліментів для утримання дружини та дитини

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Про особливості виплати аліментів для утримання дружини та дитини
Коли в родині нема злагоди і люди розходяться, то деякі хибно вважають, що можуть бути вільними у своїх вчинках. Але це не так. І моя наступна історія саме про це.
Отже, живуть двоє у шлюбі, народили донечку. Але постійні сварки і непорозуміння призводять до того, що сторони припиняють спільне проживання. Дружина звертається до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу. Чоловік їде на заробітки за кордон. Питання щодо матеріального утримання дитини і дружини між сторонами вирішено добровільно – погоджена певна сума, яку щомісячно чоловік перераховує на картку колишній дружині.
За рік зі слів спільних знайомих жінці стало відомо, що кошти чоловік заробляє чималі і отримує їх регулярно. Вона зателефонувала чоловіку і стала вимагати збільшити суму її власного щомісячного утримання. Чоловік їй відповів, що він не отримував підвищення по заробітній платі і інформація, яку їй повідомили знайомі, є неправдивою. І та сума, яку він добровільно їй сплачує, складається з 1/4 частини від його заробітку на утримання доньки і 1/6 частина від його заробітку (доходу) на її утримання.
Колишня дружина сказала, щоб він сплачував і на її утримання 1/4 частину від свого заробітку. На це чоловік не погодився, адже сума яку він сплачує щомісячно на її утримання, і так в кілька разів перевищувала прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні.
Дружина наполягала на своєму і через місяць після того, як суд виніс рішення про стягнення аліментів на утримання дитини, вона окремо подає позовну заяву про стягнення аліментів на власне утримання до досягнення дитиною трирічного віку також в розмірі ¼ частини. При цьому «забувши» повідомити суду, що відповідач вже сплачує аліменти на утримання доньки.
В ході судового розгляду справи про стягнення аліментів на утримання дружини платник аліментів наголошував, що позовні вимоги він визнає, але частково в розмірі 1/6 частини від свого заробітку. І він не визнає завищені вимоги колишньої дружини щодо стягнення аліментів в розмірі 1/4 частини, адже 1/6 частина, яку він визнає і сплачує, удвічі перевищує прожитковий мінімуму для працездатних осіб і, виходячи з даної суми, його колишня дружина забезпечена матеріально.
Ця інформація про наявність рішення на утримання дитини, довідка про розмір заробітної плати чоловіка та суми щомісячних відрахувань, була доведена і документально підтверджена суду, що має важливе значення для повного та об’єктивного розгляду справи.
При визначенні розміру аліментів суд враховує різні обставини, в тому числі наявність на утриманні у платника інших осіб: дітей, непрацездатних батьків тощо. Розглянувши справу, суд постановив задовольнити позов жінки частково, в розмірі 1/6 частини від усього (заробітку (доходу) колишнього чоловіка. Саме в такому розмірі мій клієнт і сплачував аліменти на утримання колишньої дружини. І якби не плітки знайомих про його захмарні заробітки, то не було б ні цих судів, ні марно витраченого часу.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY