8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Розлучення онлайн в Україні: реальні відгуки

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Розлучення онлайн в Україні: реальні відгуки

Чи можливо зараз розірвати шлюб лише за допомогою Інтернету? З практики можу сказати, що інтернет-звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу можна подавати, якщо маєте купу вільного часу і нікуди не поспішаєте.

Одразу поясню, що розлучення через Інтернет люди уявляють по-різному.

1)Юридичне поняття розірвання шлюбу онлайн за допомогою сервісу «Електронного суду». Учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (позовні заяви, клопотання тощо) в електронному форматі. Ви повинні мати електронний цифровий підпис, перейти на сайт «Електронного суду», пройти авторизацію, вибрати необхідну категорію документу, сформувати заяву, оплатити судовий збір та підписати документ. І далі слідкувати за його рухом в особистому кабінеті. Це в теорії.

2)Також існує народне поняття розірвання шлюбу «онлайн» тобто без особистої участі сторін. Готуєте пакет документів на розірвання шлюбу, обираєте суд, до якого необхідно подати дану позовну заяву і надсилаєте її поштою. І далі слідкуєте за рухом своєї справи шляхом отримання поштової кореспонденції. Даний варіант дуже розповсюджений і можна вважати, що розлучення онлайн в такий спосіб вже давно практикується.

Обираючи перший варіант, ви можете зіштовхнутись з рядом питань: невірно зазначити місце реєстрації відповідача, невчасно надіслати заяву про розгляд справи без вашої участі тощо. Також суд може розглянути клопотання відповідача про надання строку на примирення і ви можете запізнитись із поданням своїх заперечень.

Маю досвід, коли справу почали розглядати онлайн, але далі знадобилось рятувати ситуацію в звичайний спосіб.

Отже, маємо подружжя, яке перебувало в шлюбі понад 20 років. Останні три роки чоловік і дружина проживали окремо. Врешті решт жінка вирішила припинити подальші сімейні відносини. Чоловік її рішення не підтримав і був категорично проти. Дружина, перебуваючи на заробітках за кордоном, вирішила по інтернету звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу. Отримавши копію судової повістки, чоловік повідомив, що розлучення не дасть і буде створювати перешкоди. Тому, турбуючись про результат судового розгляду справи, жінка вимушена була шукати адвоката для представництва її інтересів в суді під час розірвання шлюбу.

Справа ускладнювалась ще й тим, що чоловік, намагаючись розтягнути у часі судовий розгляд справи, письмово повідомив суд, що він знявся з реєстрації. Відповідно суд не міг розглядати справу. Довелось негайно писати клопотання про розгляд справи за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання чоловіка. В наступну дату розгляду справи чоловік звернувся до суду з клопотанням про надання строку на примирення терміном 6 місяців. Реагувати довелось негайно, засідання відклали. До наступного судового засідання ми зібрали пакет документів, які підтверджували факт непроживання однією родиною понад 3 роки, відсутність неповнолітніх дітей, і докази, що подальше перебування в шлюбі може нашкодити інтересам жінки. Зважаючи на це, судом був наданий мінімальний строк на примирення терміном 1 місяць.

В даному випадку провести розірвання шлюбу в режимі онлайн було б практично неможливо, тому що інформація щодо зняття з реєстрації відповідача могла привести до повернення позовної заяви без розгляду. І якби вчасно не зібрали докази, строк на примирення був би 6 місяців.

В результаті судова справа про розірвання саме цього шлюбу тривала 5 місяців.

Моя думка стосовно розірвання шлюбу онлайн: якщо ви добре знаєтесь в юриспруденції і не обмежені строком розгляду справи про розірвання шлюбу, тоді користуйтесь сервісом «Електронний суд». Адже це дійсно нові можливості доступу громадян до системи правосуддя в Україні.

Також це можна зробити в якості експерименту. В разі невдачі ви завжди матимете можливість скористатись звичайною процедурою.

Також це можна зробити в якості експерименту. В разі невдачі ви завжди матимете можливість скористатись звичайною процедурою.

Але якщо юридичні цікавинки — це не ваш профіль, і часу у вас обмаль – користуйтесь правовою допомогою адвоката. Це дасть можливість особисто не брати участь в судовому розгляді справи, і, навіть перебуваючи за кордоном, займатись розлученням онлайн через свого представника в Україні.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY