8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Сьогодні знову про ВПО для добрих людей

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Сьогодні знову про ВПО для добрих людей

Сьогодні знову про ВПО, 😊 але тепер інформація для добрих людей 😇😇 які надали прихисток внутрішньо переміщеним особам в своїх будинках 🙏👍 Дані власники житлових приміщень (які належать їм на праві приватної власності) мають право на отримання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

‼️Компенсація надається фізичним особам — громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень і безоплатно розміщують в цих приміщеннях ВПО, для покриття понесених витрат.

▶️ Власник жилого приміщення зобов’язаний подати заяву до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування свого жилого приміщення та надати наступні документи: — паспорт громадянина України;- реєстраційний номер облікової картки платника податків;- реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;- документ, що підтверджує право власності на житло;- довідки про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газ, електроенергія, водопостачання, теплопостачання, вивіз сміття, обслуговування прибудинкової території тощо).

‼️Також в заяві зазначаються анкетні дані розміщених в нього ВПО з копіями документів, що посвідчують їх особу. ‼️Потім для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення заяву за формою. Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради проводять перевірку наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення ВПО.

⛔️ Підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, кількості людино-днів даним, зазначеним у заяві.

▶️ За результатами перевірки виконавчий комітет сільської, селищної, міської ради визначає обсяг компенсації витрат власника жилого приміщення.

▶️ Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі — людино-день).

▶️ Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.

▶️ Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

▶️ Загальна сума компенсації власнику жилого приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

▶️ Компенсація здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду бюджету) тощо.

▶️ Виділення та використання коштів для надання компенсації здійснюється відповідно до Тимчасового порядку виділення та використання коштів з резервного фонду бюджету в умовах воєнного стану.

🎓📚Постанова Кабінету Міністрів Українивід 19 березня 2022 р. № 333.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY