8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Верховна Рада ухвалила закон «Про медіацію»

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Верховна Рада ухвалила закон «Про медіацію»

Верховна Рада ухвалила закон «Про медіацію», який передбачає врегулювання конфлікту шляхом переговорів сторін за допомогою медіатора, без суду. Я сертифікований медіатор з сімейних конфліктів і дуже тішуся з того, що відтепер медіація має законну силу.

Процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах (спорах), які виникають у цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносинах і навіть у кримінальних провадженнях.

Сімейна медіація — це процес, у якому незалежна третя особа (медіатор) допомагає учасникам сімейного конфлікту покращити стосунки один з одним і зробити прийнятні для обох сторін висновки з питань «сімейного конфлікту». Користуватись медіацією можна, наприклад, при розлученні, розподілі сумісно нажитого майна подружжя, визначення місця проживання дітей, при визначенні участі у вихованні дітей, опіки, догляду за членами родини тощо.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що фізичні та юридичні особи можуть звернутися до медіатора для проведення медіації як до звернення до суду, Третейського суду, Міжнародного комерційного арбітражу, так і під час судового, третейського чи арбітражного провадження або під час виконання рішення перелічених судів.

Медіація проводиться за взаємною згодою сторін медіації відповідно до принципів добровільності, конфіденційності, незалежності та нейтральності, неупередженості медіатора.

Також, порівнюючи медіацію з судовим розглядом сімейного конфлікту, зазначу наступні переваги:

Сподіваюсь, що мої клієнти успішно користуватимуться перевагами медіації, а я їм у цьому із задоволенням допомагатиму.

1. Часові витрати значно менше (медіація від 1 місяці до 6 місяців в залежності від складності справи і затягування конфлікту), а судовий розгляд справи (особливо на сьогодні у зв’язку із завантаженістю судів) від шести місяців до трьох років.

2. Швидкість врегулювання спірних питань зростає порівняно з тривалістю судових засідань

3. Фінансові витрати значно менше.

4. Зберігається конфіденційність.

5. Особистий контроль над етапами переговорів.

6. Право особистого вибору медіатора (за рекомендаціями, за фахом, за довірою) під час судового розгляду право вибору судді який буде слухати справу у сторони відсутнє.

7. Завжди є можливість повернутись до судового вирішення спору.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY