8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Виконавчий лист про стягнення аліментів: вчимося на чужих помилках

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Виконавчий лист про стягнення аліментів: вчимося на чужих помилках

Маю для вас знов «життєву історію», але з надією на хороше завершення. Чоловік та жінка перебували у шлюбі та народили двох дітей. Згодом розвелись, діти залишились з матір’ю. Батько в добровільному порядку аліменти на їх утримання не сплачував, тому мати звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів.

Суд призначив аліменти, видав виконавчий лист, а жінка звернулась до виконавчої служби та відкрила виконавче провадження про стягнення аліментів. Але виплат не отримала — колишній чоловік звільнився з роботи і виїхав за кордон на заробітки. Понад 2 роки жодної копійки взагалі. Накопичився значний борг по аліментам. Чоловік приїхав у відпустку до України, але потім не зміг виїхати до країни, де працює – у зв’язку з обмеженням в перетині кордону за несплату аліментів.

Звернувшись до державного виконавця він дізнався, що заборона може бути знята при погашені боргу або за заявою – стягувача по аліментам (колишньої дружини, з якою проживають діти). В останньому випадку, колишня мала зазначити, що питання врегульовано і попросить повернути виконавчий лист без подальшого виконання. Сума боргу по несплаті аліментів була велика, сплатити він її не міг, чи не мав бажання, тому боржник вибрав другий шлях і пішов вмовляти колишню дружину відкликати виконавчий лист. Він тоді вже знав, що при поверненні документу, сума боргу анулюється, заборона в перетині кордону скасовується, і він зможе виїхати до місця роботи.

Прийшовши до колишньої дружини, чоловік запропонував скромну суму, яка не покривала навіть третину боргу, з умовою, що вона забере виконавчий лист — він повернеться за кордон і буде надсилати їй кошти «під його чесне слово». Жінка спочатку не погоджувалась, але перебувала з дітьми в дуже скрутному матеріальному становищі і, намагаючись самостійно забезпечити дітей, мала купу кредитів і боргів. Тому через тиждень вмовлянь взяла від нього цю мізерну суму на погашення боргів і написала заяву у виконавчу службу про повернення виконавчого листа про стягнення аліментів.

Згодом виконавча служба провадження закрила – заборона була знята і боржник — батько дітей виїхав за кордон. Отримавши своє, чоловік забуває про свій обов’язок та обіцянки і знов не сплачує ні копійки. Протягом наступних двох років жінка нагадувала йому про аліменти та чекала переказів, але марно. І вона вирішила відновити виконавче провадження. Почала шукати свій виконавчий лист, але знайти вдома його не змогла, тому прийшла на консультацію за порадою як діяти далі.

В ході консультації ми встановили, що її виконавчий лист перебував у відділі виконавчої служби іншого міста, а заяву про повернення виконавчого листа вона направляла поштою. Але після цього оригінал виконавчого листа вона НЕ отримала. Через те, що вже пройшло декілька років з того часу, їй необхідно було звернення до суду, який видавав виконавчий лист – із заявою про видачу дублікату виконавчого листа. На жаль, в сьогоднішніх реаліях судового розгляду ця процедура може тривати 3 місяці.

Перед зверненням до суду я рекомендувала все ж таки звернутись до відділу, де перебував виконавчий лист із заявою про надання інформації, або все ж таки повернення оригіналу даного листа, якщо лист перебував в архіві відділу. Заяву я підготувала та направила на електронну адресу відділу. І у випадку з даною клієнткою сталося «диво»: наступного дня мені зателефонував державний виконавець відділу та повідомив, що дійсно в архіві зберігся конверт з постановою та оригіналом виконавчого листа, який надсилали на адресу жінки, але лист повернувся до відділу, як «невручений адресату». Виконавець направив даний виконавчий лист поштою і за тиждень ми вже його отримали та передали до виконавчої служби на подальше примусове виконання.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY