8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Визначення місця проживання дитини

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Визначення місця проживання дитини

Сьогоднішня тема «Визначення місця проживання дитини» вибрана не випадково, адже є досить актуальним питанням останніх місяців, як від внутрішньо переміщених осіб, так і від людей які перебувають на тимчасово окупованих територіях. До 24 лютого 2022 року питання «визначення місця проживання дитини», як правило, поставало в родині у зв’язку із розірванням шлюбу. Наразі це питання постає у зв’язку з терміновим виїздом, втратою спілкування між батьками дитини, інших вимушених і «штучних» обставин які інколи і батьки дитини створюють одне одному. В багатьох родинах за аналогією дитина залишається з матір’ю.

Але інколи обоє з батьків бажають, щоб дитина або діти залишились в силу обставин (як насьогодні воєнні дії) з ними. Особисто я рекомендую батькам вирішувати питання щодо «визначення місця проживання дитини» в добровільному порядку.

Якщо батьки не зможуть вирішити питання місця проживання своєї дитини в добровільному порядку вони мають право на звернення до суду. Але звертаю Вашу увагу, що в реаліях даного воєнного стану, саму позовну заяву до суду Ви можете подати, але терміни розгляду даної справи дуже під питанням (робота судів які знаходяться на тимчасово окупованих територіях – змінена підсудність, не працюють служби у справах – висновок яких обов’язково повинен бути в матеріалах справи, своєчасний збір характеризуючих документів тощо). З практики яка була до 24 лютого судовий розгляд такої справи є досить затягнутим від одного року до трьох.

До участі у справі залучаються безліч спеціалістів, свідків, купи характеристик, довідок з обох сторін. З урахуванням віку дитини – заслуховується її думка. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Слід звернути увагу, що не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини. У більшості випадків малолітню дитину залишають з матір’ю зважаючи на її вік та обставини справи.

Але слід пам’ятати що мати та батько мають однакові рівні права та обов’язки щодо дитини в любому віці. Наряду з цим хочу зазначити, що з моєї особистої практики в останні роки збільшилась кількість рішень – коли виходячи з обставин справи дитину залишають з батьком. Нагадую позовну заяву пишете українською мовою. Як правило з практики позовна заява – друкується відповідно до кількості сторін – зачасту в чотирьох примірниках – суд, позивач, відповідач, служба у справах дітей/ орган опіки третя особа по справі (але може бути і більше учасників, якщо залучаються декілька служб у справах дітей).

Примірники позовної заяви з додатками по відповідно до кількості учасників подаєте до суду, а останній примірник це Ваш — на ньому працівник суду робить відмітку з датою про реєстрацію позовної заяви в суді, і його ви залишаєте собі. Це буде не зайвим, адже з практики інколи судовий розгляд справи про визначення фактичного місця проживання дитини може тривати роками.

Також звертаю Вашу увагу що судовий збір Ви сплачуєте обов’язково – без оригіналу квитанції суд не прийме дану позовну заяву. Після реєстрації позовної заяви в суді – очікуйте на судову повістку в якій буде зазначено дату і час судового засідання і обов’язково з’являйтесь до суду в призначений час навіть якщо ви знаєте що ваш відповідач не прийде.

Слід окремо виділити позитивні сторони рішення про визначення місця проживання дитини саме з вами — маючи на руках таке рішення Ви маєте право виїжджати за кордон з неповнолітньою дитиною без згоди другого з батьків (його дозвіл замінює рішення суду), стягувати аліменти, самостійно виписати або перепрописати неповнолітню дитину, отримати соціальну відпустку тощо. Зразок типової позовної заяви про визначення фактичного місця проживання дитини розміщено на моєму сайті – адвокат Людмила Сірко – в розділі «Документи».

Якщо Вам потрібна буде додаткова консультація з даного питання, або з інших супутніх питань ВПО телефонуйте 050 – 501 – 94 – 87 – адвокат Людмила Сірко, або приходьте на безоплатну консультацію: Центр надання адміністративних послуг Делятинської селищної радиДелятинська територіальна громада в межах грантового проекту надання безоплатної правової допомоги для ВПО за підтримки Ukrainian Education Platform а також в Надвірнянське бюро правової допомоги Івано-Франківський місцевий центр з надання БВПД.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY