8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Встановлення графіку побачень з дитиною

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Встановлення графіку побачень з дитиною

Спір щодо участі у вихованні дитини того з батьків  хто проживає окремо від неї – простою мовою встановлення графіку побачень з дитиною

       Дане питання є досить розповсюдженим особливо в перші два роки після розірвання шлюбу. Адже як правило після розірвання шлюбу колишні чоловік та жінка  перебувають в досить напружених відносинах. 

       З практики в більшості випадків дитина після розірвання шлюбу залишається проживати з матір’ю. Батько проживає окремо намагається приймати участь у вихованні дитини. Але в добровільному порядку батькам дитини тяжко встановити графік спілкування  з дитиною – тому, що необхідно врахувати не лише робочий графік обох батьків, а й звичний режим дня та робочого тижня дитини (садок, школа, гуртки).

        Інколи вирішення даного питання ускладнюється і тим, що хтось з батьків дитини досить швидко створив нову родину, а інший не хоче відпускати дитину в нове коло спілкування побоюючись що нова дружина/чоловік буде погано ставитись до дитини  від першого шлюбу. Таких підстав може бути безліч.
       Але слід пам’ятати, що батьки мають рівні права  на спілкування відносно своєї дитини.
        Нормами Сімейного кодексу чітко передбачено що той з батьків з ким проживає дитина, не має права перешкоджати другому здійснювати свої батьківські права.
        Якщо батьки дитини перебувають між собою в конфліктів і не можуть вирішити дане питання самостійно є два способи розв’язання конфлікту в правовому полі.

        Перший спосіб який я дуже рекомендую: це звернення того з батьків, хто проживає окремо від дитини до органу опіки та піклування з заявою про вирішення спору щодо участі у вихованні дитини   

        За даною заявою орган опіки та піклування розглядає справу і встановлює графік спілкування з  дитиною того з батьків, хто проживає окремо від неї.

        Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.

        З практики термін розгляду заяви і прийняття рішення до двох місяців.

        Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання – адже воно виноситься з врахуванням інтересів дитини і думки двох батьків

        Я особисто дуже рекомендую скористатись даним правом і спробувати вирішити питання участі у спілкуванні з дитиною – саме через орган опіки та піклування. Адже батьки значно скоротять час розгляду даного питання і конфлікт може бути улагоджено в короткий термін.

       Якщо ж батьки дитини вирішать відразу йти до суду з позовною заявою про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною – це також їх право. Але слід  пам’ятати, що при звернені до суду Ви отримаєте скоріш за все той же самий результат (графік спілкування) який Вам може встановити і орган опіки, а витратити купу часу і нервів.

       З практики судовий розгляд справи даної категорії може тривати від шести місяців до трьох років.

        Нормами ст. 159 Сімейного кодексу України якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, у спілкуванні з дитиною та участі у  її вихованні, або якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

      Звертаю Вашу увагу, що суд при розгляді справи суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

       В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

       На моїй практиці був такий випадок  — коли папа встановлював графік зустрічей з донькою якій було шість місяців і дружина кормила її груддю.           

       Було встановлено графік зустрічі в присутності матері до досягнення дитиною двох річного віку.

         З практики можу сказати, що дана категорія справ розглядається судами досить предметно. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

       Якщо сторони по справі проживають в одному місті – то рішення суду як правило стандартне батьку задовольняють графік зустрічей вихідні через вихідні і один раз посеред тижня. Адже такий графік дозволить не втратити родинні відносини і не буде порушувати робочий тиждень дитини. Що стосується канікул, свят та інших спільних заходів – то як правило в кожній ситуації свої вимоги і графіки спілкування бувають дуже розширені.

        Позовну заяву про усунення перешкод в спілкуванні з дитиною та встановлення графіку  пишете українською мовою, примірниках відповідно до кількості учасників справа (суд, позивач, відповідач, орган опіки) і докладаєте додатки зазначені в позовній заяві. Три примірники позовної заяви з додатками подаєте до суду, а четвертий примірник це Ваш — на ньому працівник суду робить відмітку з датою про реєстрацію позовної заяви в суді, і його ви залишаєте собі.

       Це буде не зайвим адже з практики інколи судовий розгляд справи може тривати і до трьох років і ви вже не будете пам’ятати що зазначали в своїй позовній заяві, – для цього вам і знадобиться ваш третій примірник позовної заяви зі штампом суду. При поданні позовної заяви обовьязково сплачуете судовий збір.

           Після реєстрації позовної заяви в суді – очікуйте на судову повістку в якій буде зазначено дату і час судового засідання і обов’язково з’являйтесь до суду в призначений час навіть якщо ви знаєте що ваш відповідач не прийде.

      Пам’ятайте що ви є позивачем по справі і якщо ви двічі не з’явитесь до суду без поважної причини – позовна заява вам буде повернута без подальшого розгляду

      Після того як суд розгляне справу — саме  рішення суду набирає чинності 30 днів, і тільки після закінчення цього терміну ви маєте право його отримати і встановлений графік зустрічей виконувати в добровільному порядку або якщо сторона буде ухилятись  пред’явити рішення у виконавчу службу і виконувати разом з державним виконавцем. Але турбуючись про комфорт Вашої дитини —  рекомендую спочатку спробувати без виконавчої служби.

       Також звертаю Вашу увагу, що ухвалене рішення суду краще виконувати, адже нормами Сімейного кодексу передбачено, що у разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

        Також особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

         Зразок типової позовної заяви про стягнення аліментів на утримання дружини розміщено на моєму сайті – адвокат Людмила Сірко – в розділі «Документи»

Онлайн-консультація за посиланням: https://bit.ly/2O7NzFd

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY