8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Взяла участь в засіданні координаційної ради з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства

Адвокат в Энергодаре > Блог  > Взяла участь в засіданні координаційної ради з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства

10 грудня взяла участь в засіданні координаційної ради з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при Запорізька обласна державна адміністрація. На засіданні розглянули результати дослідження про ставлення до гендерно-зумовленого насильства щодо жінок в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях, питання та інструменти впровадження гендерної політики на місцевому рівні. Дуже вдячна Світлані Абдурахмановій, директору Департаменту соцзахисту населення за запрошення.

Для мене, як сімейного адвоката участь в даному заході була дуже корисною. Адже мені, як практику, добре відомо, якою вразливою і незахищеною є жінка, яка потерпає від домашнього насильства. Коли такі жінки приходять до мене на консультацію з наміром дізнатись свої права для захисту себе та своїх дітей, їм необхідно знати, що гарантії цих прав не лише прописані в нормах Сімейного та Кримінального кодексів, а ще й працюють на практиці. Але саме через недовіру до «захисту системи» більшість жінок так і не наважуються «йти проти свого кривдника», залишаються і далі проживати в родині і щоденно перебувати під прицілом не лише психічного насилля, а й фізичної розправи.

На засіданні були озвучені цифри звернень: за 9 місяців 2020 року зафіксовано 5154 звернення, за аналогічний період минулого року – 2684 звернення. Тобто показник звернень за захистом потерпілих від насилля осіб збільшився майже вдвічі. На мою думку, однією з головних причин такого збільшення є відсутність системної роботи з кривдниками на державному рівні. І, звісно, через карантинні обмеження, бо вимушена ізоляція родин разом з «кривдниками», втрата роботи і, як наслідок, фінансове неблагополуччя в родині – всі ці чинники в сукупності провокують постійні сімейні непорозуміння, скандали і зриви.

В ситуації домашнього насильства «жінці – жертві», потрібна допомога держави, друзів, близьких, які допомогли б ій розірвати замкнене коло. На засіданні координаційної ради Світлана Абдурахманова надала детальну інформацію щодо всіх державних структурних підрозділів та громадських організацій на місцевому рівні, які опікуються питанням домашнього насильства. Був обговорений план дій на наступний рік роботи координаційної ради в даному напрямку. Дуже сподіваюсь, що за сприяння і підтримки координаційної ради та влади Запорізької області жінки почуватимуться більш впевнено і в ситуаціях захисту себе та своїх дітей діятимуть більш рішуче. Це тривалий процес, усвідомлення власної сили не приходить раптово, але малими кроками ми впевнено рухаємось до цього.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY