8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

З ким житиме дитина після розлучення батьків: з мамою чи з татом?

Адвокат в Энергодаре > Блог  > З ким житиме дитина після розлучення батьків: з мамою чи з татом?

Отже, подружжя розлучається, 5-річна донька залишається жити з мамою. У подружжя залишається невирішеним питання розподілу сумісно нажитого майна. В добровільному порядку домовитись не можуть, бо відносини зіпсовані розлученням.

Згодом в конфлікт втягують і дитину: доньку починають «ділити». Батько бере її до себе на вихідні і навмисно не повертає додому вчасно. Дитина починає жити на дві квартири — у мами і у тата. В результаті у дівчинки практично руйнується звичний для її віку графік відвідування садка, розвиваючих гуртків, відпочинку. В один день батько взагалі відмовився віддати доньку матері та повідомив, що надалі дівчинка буде жити з ним. При цьому батько дитини працює і його робота пов’язана з постійними відрядженнями. В період його від’їздів, він планував залишати доньку своїм батькам.

Одразу зазначу, що спершу мати дитини не заперечувала щодо спілкування доньки з батьком, але за умови, що ці зустрічі проходитимуть у звичному для дитини оточенні. Тому, намагаючись захистити інтереси дитини та свої материнські права, жінка звернулась за консультацією до мене. Ми підготовили позовну заяву про визначення місця проживання дитини з матір’ю та подали до суду. Батько, в свою чергу, також подав аналогічну позовну заяву, але з вимогою, щоб дитина проживала із ним. Судовий розгляд справи тривав понад пів року. В цей час дитина знаходилась між «двома батьками» і ніхто не мав наміру здаватись…

Згодом судовий розгляд справи про розподіл майна добіг свого завершення: майно розподілили між сторонами в рівних частках. І на цьому позитивному етапі емоції, які вирували між батьками, стали потроху вщухати. Дорослі почали розуміти, що «війна за майно» практично повністю зруйнувала комфорт дитини. Тому обидві сторони прийняли рішення сісти за стіл переговорів.

Конфлікт відносно дитини тривав більше року і жодна зі сторін не довіряла іншій. Під час переговорів усі розуміли, що справа може слухатись роками, а донька росте і потребує обох батьків і сталих умов проживання. Тому було прийнято рішення, що дитина все ж таки буде проживати з матір’ю (з урахуванням віку і статі), а батько братиме дівчинку до себе на канікули і коли буде вільний від службових відряджень.

Минув місяць після отримання рішення суду – воно набрало законної сили. Жодна зі сторін рішення не оскаржила і дитина нарешті повернулась в звичний для неї режим, спілкується і з батьком, і з матір’ю, які вже не воюють і нікого не ділять.

Докладніше про визначення місця проживання дитини на моєму ютуб-каналі https://www.youtube.com/watch?v=FJILnKoBqz8

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY