8:00 - 18:00


время работы ПН — ПТ

(050) 501 94 87

(066) 099 88 08

Facebook

Instagram

Поиск

Замість батьків — бабуся

Адвокат в Энергодаре > Семейное  > Замість батьків — бабуся

Цю  історію розпочну не з розлучення чи весілля, а з казкової фрази «Жили собі дід і баба і виховують…трьох онуків». Так триває не рік-два, а значно довше. При цьому у дітей є батьки, але вони проживають окремо та зловживають спиртними напоями. Один за одним пара народжувала дітей і віддавала їх на виховання бабусі з дідусем.

Батьки дітей ніде не працюють, їх цікавить виключно особисте життя. Бабуся з дідусем, турбуючись про подальше життя онуків, неодноразово звертались до їх батьків, намагаючись дану сімейну проблему вирішити в родинному колі. Але все виявилось безрезультатним – діти батькам не потрібні.
Довго бабуся налаштовувалась на рішучі кроки щодо позбавлення батьківських прав, довго не була готова морально до даних дій. Але коли вже соціальні служби почали звертати увагу на родину і самі онуки стали просити бабусю юридично захистити їх від таких батьків – бабуся звернулась до адвоката з наміром позбавити свою доньку і зятя батьківських прав та встановити опіку над дітьми.

Призначення бабусі опікуном дасть їй можливість самостійно вирішувати всі юридичні питання відносно онуків. Також будучи опікуном вона зможе отримувати державну допомогу на утримання онуків, як на дітей, над якими встановлена опіка. Все це значною мірою поліпшить їх з дідусем матеріальне становище та дасть змогу забезпечити дітей всім необхідним для їх повноцінного розвитку. В ході підготовки та подання позовної заяви до суду була зібрана вся доказова база, щодо ухилення батьків від виконання своїх обов’язків у вихованні та матеріальному забезпеченні дітей протягом останніх п’яти років. Служба у справах дітей також надала висновок про доцільність позбавлення батьківських прав цих осіб відносно їх трьох неповнолітніх дітей. Адже дійсно в ході судового розгляду справи було встановлено, що батьки участі у вихованні дітей не брали, матеріальну допомогу не надавали і взагалі не цікавились їхнім розвитком та здобутками. Всі батьківські функції протягом п’яти років виконували виключно бабуся та дідусь. Суд ухвалив рішення позбавити цих осіб батьківських прав відносно їх трьох дітей.
Даному рішенню більше за всіх

раділи діти, які в силу свого віку вже досить добре розуміли ступінь безвідповідальності своїх батьків і не хотіли мати з ними нічого спільного. Згодом бабусю дітей було призначено опікуном, і вона оформила державну допомогу. Юридичні питання вирішили, матеріальний статус родини поліпшили.
Додатково бабуся як опікун була зобов’язана звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання своїх онуків. Адже даний крок є необхідним в процедурі призначення опікуну державної допомоги на утримання дітей.

До речі, слід пам’ятати, що факт позбавлення батьків батьківських прав відносно дітей не звільняє їх від сплати аліментів. Хоча, на мою думку, дана норма має досить формальне значення, і є скоріше необхідним документом для призначення державної допомоги. Адже фактична сплата аліментів після позбавлення батьківських прав буває дуже рідко і є радше виключенням. Прикро, що любов до аморального способу життя витісняє батьківську любов. Бути сиротами при живих батьках це нелегке випробування. Сподіваюсь, що любові бабусі і дідуся дітям вистачить для того, щоб у своєму дорослому житті не припускатись помилок батьків.

Нет комментариев

Оставить комментарий

CRMSTROY